Ürünler

KAYZEN KINETIK MIMARI SISTEMLERI

Kişiye özel dizayn ettiğimiz Kayzen Kinetik Mimari Sistemlerimizle ister özel, ister ticari amaçlı olsun;                                                                       her türlü açık alanı, kapalı şeffaf mekanlar olarak şık ve işlevsel hale getirmekteyiz.

 
 
 
Sistemlerimizin %100’e kadar açılabilme özelliği vardır. Alüminyum taşıyıcıları için sınırsız renk seçenekleri olup, örtü sistemi olarak cam görünümlü, çok odacıklı (Multi Wall) veya oluklu şeffaf malzemeler kullanmak mümkündür. Özel tekerlekleri ve rayları sayesinde rahatlıkla manuel olarak açılıp kapatılabilmektedir. Kaplama rengine göre istendiğinde havuz içerisinde yüzen insanların görüntüsünü engellemekte mümkündür.
 
Su ve rüzgar yalıtımı, depreme dayanıklılık, UV koruma sayesinde yazın güneşin zararlı etkilerinden %100 koruma ve kışın da ısıtılabilir olma özelliği bulunmaktadır. Uzun yıllar bakım gerektirmemesi ile işletme giderlerini düşürür.
 
Özel mülk, kafe - restoran, otel, alışveriş merkezleri (AVM), düğün salonları, yüzme havuzları, aqua parklar, veya endüstriyel mekanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.
 
 
Yukarıda bahsettiğimiz Kayzen Sistemlerinin başlıca uygulandığı alanlara aşağıda göz atabilirsiniz.
 

Kış Bahçeleri

 
Kış bahçesi kafe, iş yeri veya özel konutun bahçesine dizayn edilen camlarla çevrili mekanlarınıza estetik, çekici ve keyifli ortamlar sunan sisteme denir. Adının kış bahçesi olmasına rağmen bu sistem açılabilir özelliğe sahip olduğu için hem yazın, hem kışın rahatlıkla kullanılabilmektedir. 
 

Kullanım alanları ; Konutlar, ofisler, okullar, kafe ve restoranlar, dinlenme alanları, alışveriş merkezleri ve oteller vb..

 

Camlarla kapatılan kış bahçesi kışın soğuğundan sizi koruyacak ve kışın da bahçe keyfi yaşamanızı sağlayacak ve modern yaşam ortamları kazandıracaktır. Katlanır cam balkon sistemlerinde olduğu gibi yazın veya istediğiniz zaman camları açarak açık hava keyfini yaşayabilirsiniz. 

 
Ayrıca çeşitli yapılara uyarlanabilen açılır kapanır tavan sistemidir ve binanıza tam olarak uyacak şekilde özel hazırlanır. Yanları cam panellerle kapatıldığında, sistem tüm yıl boyunca kullanılabilecek modern mekana dönüşür. Uzaktan kumandalı açılır tavan kış bahçesi ve sabit tavan kış bahçesi seçenekleri mevcuttur.  Her geçen gün daha fazla ilgi gören kış bahçeleri ile senenin her mevsimi, bahçe düzeninde huzurlu bir ortam sizi bekliyor olacak. 
 
Kış Bahçeleri, günümüz metropol yaşam tarzından bir an olsun sıyrılmak isteyenler için sığınılacak huzurlu mekanlardır. Bu mekanların gürültüden uzak ve aydınlık olması istenir. Bunun içinde projelendirme ve yapımında kullanılan malzemenin kalitesi önemlidir.
 
Kayzen Yapı Kış Bahçesi Sistemlerinde modern teknolojinin tüm avantajlarını kullanarak , enerji kayıplarını en aza indiren, bir çok dizaynda tasarlanabilen düşük bakım masraflı sistemler yaratırken, eski çağlardan beri çekiciliğini ve ihtişamını koruyan kış bahçelerini günümüze taşımaktadır.
Kayzen yapı olarak biz bu konuda çok değişik seçenekler sunarak yaşam kalitesini arttırmayı amaçlamaktayız. Uygulama olanakları çok çeşitli olduğundan tercihi sizin hayal gücünüze bırakıyoruz...
 
 

Havuz Kapatma Sistemleri

 

Açılır Kapanır Havuz Kapatma Sistemleri geleneksel havuzunuza sağlamlık, dayanıklılık ve koruma kazandırır. Dilediğiniz zaman havuzunuzun üzerini bir kaç dakika içinde açabilirsiniz. Böylece, güneşli ve sıcak günlerde, açık havada havuz keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

 

Teleskopik havuz örtü sistemleri veya havuz örtüleri sayesinde havuzlarınızı yaz-kış kullanma olanağı bulacaksınız. Kullanılan şeffaf kaplama malzemeleri sayesinde hem güneşlenebilecek hemde güneşin zararlı UV ısınlarından korunabileceksiniz.

 

Havuz Kapama Sistemlerinde kemerlerin hepsi yüksek mukavemetli alüminyumdan yapılır ve elektrostatik toz boya ile boyanırlar. Diğer aksam ve yer seviyesindeki profiller marine kalitesinde eloksal yapılır. Bağlantı elemanları, vidalar, cıvatalar, tekerlek akslarının hepsi paslanmaz çeliktir.

 

Kayzen tipi teleskopik havuz örtüleri, yılda sadece 3 ay kullanılabilen yüzme havuzları kayzen sistemleri sayesinde 12 aya çıkmaktadır. Ayrıca havuz bakım maliyetleride ciddi miktarda azalmaktadır. Kapalı bir havuz açık havuza oranla can güvenliği ve emniyet bakımından çok avantajlıdır. Çocuklarınız veya evde beslediğiniz canlıların kazayla havuza düşmeleri önlenmiş olmaktadır.

 

Özel tekerlekleri ve rayları sayesinde rahatlıkla manuel olarak açılıp kapatılabilmektedir. Kaplama rengine göre istendiğinde havuz içersinde yüzen insanların görüntüsünü engellemekte mümkündür. Yurt dışından getirtildiğinde 8 – 12 haftada ithal edilebilen bu sistemler, Kayzen`in daha seri ve daha ekonomik üretimi sayesinde 4 haftaya düşmüştür. Bu süre taahhüd altındaki firmaları rahatlamıştır. 

 

Havuz Kapama Sisteminde taşıyıcı olarak kullanılan alüminyum kemerler yüksek mukavemetli olarak imal edilmiştir. Taşıyıcı kemerler arası mesafe sistemin taşıyacağı yükün durumuna göre 105 cm , 125 cm ile 210 cm arasında değişmektedir. Havuz Kapama Sisteminin yanlarını oluşturan levhalar yukarıya dogru diğer levhanın altına girecek şekilde açilabilmektedir.Bu da sistemimizin teleskopik çalışma prensibine ek hareket kabiliyeti kazandırmaktadır.

 

 

Açılır Kapanır Çatı Sistemleri

 

Hareketli çatı örtü sistemleri, doğanın olumsuz etkilerinden arınmış gün ışığıyla dolu ortamlar oluşturmak için tasarlanmıştır. Bu sistem ile ister özel, ister ticari amaçlı olsun; her türlü açık alanı, kapalı ancak şeffaf mekanlar olarak sık ve işlevsel hale getirmek mümkündür.

 

Açılır Kapanır Çatı Sistemleri, panellerin birbirinin üzerinde hareket ederek açıldığı ve sabit bir modül üzerinde toplandığı çatı örtü sistemidir. Mahyadan aşağıya açılabildiği gibi istenildiğinde aşağıdan mahyaya doğruda manuel veya motorlu olarak açılabilmektedir. Sistemin oluşturulmasında ısı köprülü özel alüminyum profiller ve tercihe göre polikarbonat veya cam kaplama malzemeler kullanılmaktadır.

 

Daha çok kafe ve restaurantlarda kullanılan bu sistem 3 yuvalı Alüminyum kasa profilleri içinde bu yuvalarda hareket eden kanatlar şeklinde açıklanabilir.Sistem gereği kapatılacak alanın 2/3′si açılabilir.Açılma hareketi motorlu ve uzaktan kumandalı olduğu gibi manuel elle kumandalı da olabilir.

 

Sistem uzaktan kumanda ile de çalışmaktadır. Sabit tavan sistemi de uygulanabilir. Sistem % 20 eğimle çalışmaktadır. Kullanılan polikarbon 10 mm kalınlığında olup 4 odacıklı ve UV ışınlarını geçirmeyen su yeşili renktedir. Cafe, restaurant, teraslar, bahçeler vs. alanlar için uygundur. Sistemin profilleri ve polikarbon malzemeleri ağır olmadığından zemin ile ilgili problem teşki letmemektedir.